Zobacz zdjęcia pięknych Mazur Strona główna    tu jesteś > strona główna > energia drzewna
 
  DEUTSCH  ENGLISH |
Strona głównaDodaj do ulubionych
 
Kliknij tu
Firma produkująca ekologiczne kotły c.o.

11-500 Giżycko
ul.Suwalska 32A

tel  +48 (87) 428 53 51
fax +48 (87) 428 31 75

pellets@pellets.pl
www.kostrzewa.com.pl
 

energia
       drzewna

Zalety energii pochodzącej z drewna

Lasy są ostatnim dużym ekosystemem zarówno w Polsce jak i na świecie.

Około jedna trzecia naszego kraju pokryta jest lasami. Gospodarka leśna jest najbliższą naturze formą gospodarki.Las, dzięki energii słonecznej jest stale samoczynnie odnawiającym się systemem ekologicznym.

Jednym z najważniejszych produktów lasu jest drewno, które jest bardzo wielostronnym surowcem towarzyszącym człowiekowi przez całe jego życie.

Wystarczy wymienić tylko takie produkty jak: meble, krokwie dachowe, domy z drewna, zabawki czy papier aby zauważyć, że z drewnem spotykamy się niemalże codziennie.

Jak widać to na diagramie,spalanie 
Pellets, jako produktu drzewnego, nie wnosi do środowiska zanieczyszczeń. Z tego powodu drewno jest bardzo ekologicznym źródłem energii.

Przed dwustu laty ludzie pozyskiwali potrzebną im do gotowania oraz ogrzewania energię prawie
tylko i wyłącznie z drewna.

Energia pochodząca z drewna dzięki swoim niewątpliwym zaletom ekonomicznym i ekologicznym przeżywa w ostatnich latach w Europie  Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych renesans.

Aby dowiedzieć się więcej o pellets wybierz odpowiednią pozycję z menu po lewej stronie lub przeczytaj artykuł prasowy, których wybór znajdziesz poniżej:

 
  . . . . . .  serwis przygotowany i prowadzony przez firmę KOSTRZEWA  . . . . . . .  wykonanie: Crea.pl   2003 . . . . . .